MICHALOVCE: V zemplínskom derby orli víťazne

Prvú februárovú sobotu sa v susedskom derby stretli Michalovce s Humenným.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!

1.BK Michalovce - 1.BK Humenné     84:80  (39:35), štvrtiny (20:16, 19:19,  20:22, 25:23)

V úvodnom vzájomnom zápase ešte v novembri minulého roka vyhrali orli na palubovke súpera o 15 bodov. Nakoľko derby nepozná favorita, čakal sa vyrovanný zápas. Domáci začali dobre, bojovali a koncentrovanou hrou si vytvorili mierny náskok. Postupne, ale hostia využili menší dôraz orlov v obrane a ešte do polčasu znížili na rozdiel 4 bodov. V tejto časti hrali domáci veľmi zle a vyslovene sklamali. Úvod druhého polčasu bol rozpačitý na oboch stranách. Vyrovnaný duel pokračoval a do poslednej štvrtiny išli Michalovčania s dvojbodovým náskokom. Orlom sa postupne vyfaulovali až traja hráči. V druhom polčase zahral výborne Filip Meňky a slušný štandard odohrali aj kadeti Demko s Kincelom. Čo napokon stačilo na tesné víťažstvo.

Zostava a body 1.BK Mi : F.Meňky 34, M.Demko 15, S.Kováč 14, M.Laurinčík 8, S.Kincel 7, M.Jevočin 3, J.Novakovský 3, M.Chrobák, M.Pirkovský, M.Podžuban,

Za hostí : Čech 29, Gavaľa 17

Najbližšie sa juniori predstavia znova na domácej palubovke v sobotu 20.2. privítame Karlovku Bratislava o 18:15 a v nedeľu o 11:00 21.2.2016 si zmeráme silu s Interom Bratislava. Zápasy sa odohrajú v ŠH Gymnázia Pavla Horova. Ďalšie informácie na www.1bkmi.sk. Kompletné výsledky súťaže môžete sledovať aj na stránke : http://www.slovakbasket.sk/page.php?id=285 resp. na www.msbasket.sk .

TS - FOTO: 1.BK MICHALOVCE

Zverejnené: 08.02.2016