, meniny má , zajtra
lupa
domov

Michalovskí kickboxéri úspešní na národnej aj svetovej súťaži

osledný májový víkend sa v sobotu 30 mája v lučeneckej mestskej športovej hale Aréna uskutočnili Majstrovstvá Slovenského zväzu kickboxu, ktorých sa zúčastnilo 290 štartujúcich zo 16 klubov Slovenského zväzu kickboxu.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!

Celodenné zápolenia o tituly Majstrov SR boli večer ukončené vybranými finálovými duelmi v ringu.

Tejto súťaže sa zúčastnili aj štyria naši kickboxéri z klubu Seiken Michalovce vrátane Dávida Vartáša z klubu Spiritual gym Michalovce, ktorý využil možnosť štartovať na Majstrovstvách Slovenska v naších farbách. Úspešní pretekári vybojovali sedem medailových umiestnení. Napriek tomu že išlo všetko o nováčikov na národnom šampionáte boli nadmieru úspešní. Jednotlivé výsledky:

Samuel Erik STANKO prvé miesto a majster Slovenska v disciplíne light contact kadetov nad 63 kg a strieborná medaila v disciplíne kick light nad 63 kg.

Dávid VARTÁŠ prvé miesto a majster Slovenska v disciplíne K-1 mužov do – 67 kg.

Patrik BABJAK strieborná medaila v disciplíne semikontakt kadetov do 52 kg a bronzová medaila light contact kadetov do 52 kg,

Ján VAĽOVČÍK bronzová medaila v disciplíne light contact kadetov do 57 kg a kick light kadetov do 57 kg.

Ešte v dňoch 21.-24.mája 2015 sa v mestskej športovej hale v Szgede (Maďarsko) uskutočnil 21.ročník WAKO Svetového pohára v kickboxe na ktorom štartovalo 775 štartujúcich zo 76 klubov (výberov) 20 krajín. Podujatia sa zúčastnil aj reprezentačný výber Slovenského zväzu kickboxu, ktorého bol súčasťou aj michalovský pretekár Michal Stričík z klubu Seiken Michalovce. V ťažkej medzinárodnej konkurencii vybojoval pre Slovenskú republiku bronzovú medailu. Keď pre zranenie nedokončil veľmi dobre rozbehnutý semifinálový zápas voči francúzskemu pretekárovi Fabienovi Bignellovi, ktorí sa stal nakoniec víťazom celej disciplíny po finálovom víťazstve nad Tureckým pretekárom. Mišo sa tak po minuloročnom zlate v ringu, ktoré bolo posledné pre Slovensku republiku a nikto nepridal ďalšie ringové zlato v tomto roku dokázal presadiť už na prvej seniorskej svetovej súťaži aj keď v tatami disciplíne. (Za slovenskú výpravu získalo 37 pretekárov pri 59 štartoch celkovo 39 medaily z toho 7 zlatých, 12 strieborných a 20 bronzových). Toto zranenie neumožnilo nášmu pretekárovi ani štart na Majstrovstvách Slovenska 2015 a obhajobu troch víťazstiev z minuloročnej súťaže.

Úspešným pretekárom gratulujeme a Mišovi prajeme skoré uzdravenie.