, meniny má , zajtra
lupa
domov

Michalovskí kickboxeri získali medzinárodné úspechy

V dňoch 30. Apríla až 3. Mája 2015 sa v poľskej Krynici uskutočnil WAKO Európsky pohár za účasti 615 štartujúcich z 55 klubov 7 krajín Európy.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!

Európsky pohár Wako – Krynica – 30.04.2015 – 03.05.2015

Týchto pretekov sa zúčastnila aj malá výpravamichalovských pretekárovza Seiken klub Michalovce. Dvaja pretekári dokázali každý zo svojich štartov pretaviť do medailového pódiového umiestnenia.

Ešte len svoje tretie preteky v kickboxe a prvé medzinárodné dokázal premeniť na  medailové pozície mladý Ján Vaľovčík. Tento len 13 ročný kadet  vybojoval pre Slovensko a naše mesto dve tretie miesta v disciplínach Lightcontact a Kicklight, keď po víťazstve nad poľským pretekárom v osemfinále a  slovenským pretekárom  v štvrťfinále prehral až v  semifinále nad ďalším Poliakom.

Ešte lepšie sa darilo Michalovi Stričíkovi, ktorý nenašiel premožiteľa v disciplíne Fullcontact do 75 kg.

Vyvrcholením celej disciplíny Lightcontact do 74 kg bol súboj pretekárov z dvoch družobných miest Michalovce a Užhorod, keď vo finále sa stretli bývalý majster sveta Pavel Zamyatin z klubu Ipon Užhorod a náš Michal Stričík. Tento divácky veľmi atraktívny sobotňajší  zápas, ktorý  bol vyvrcholením celej disciplíny Lightcontact skončil v prospech  32 ročného Ukrajinského pretekára, keď ešte len 19 ročný Michal Stričík obsadil v tejto disciplíne výbornú striebornú pozíciu.

Nedeľňajšie zápasy v disciplíne Kicklight  už boli opäť pevne v rukách nášho pretekára, keď po výsledkoch 3:0 vyhral v semifinále a následne aj vo finále nad poľským pretekárom  z domáceho klubu Kamilom Garncarczykom.

Celková bilancia:

Dvaja pretekári- 5 štartov - 5 medailových umiestnení: 2 krát prvé, 1 krát druhé a 2 krát tretie miesto.

Aktuálna príprava pretekárov je orientovaná na Majstrovstva Slovenska v kickboxe, ktoré sa uskutočnia v sobotu 30. mája v Lučenci.

Tlačová správa: Peter Lukáč

Zverejnené: 10.05.2015