MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovčania, podporme našich lajkom !


Už len dva dni môžete hlasovať za rodinnú farmu Úprimne, ktorá ako jediná z regiónu Michaloviec súťaží o celoslovenský titul farmár chovateľ roka 2017 na portáli Poctivé potraviny!

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Farma Úprimne je drobné rodinné hospodárstvo v Jastrabí pri Michalovciach a zaoberá sa predovšetkým chovom kôz s následnou produkciou mlieka a mliečných výrobkov. Nájdete tu syry, jogurty, ale aj vajíčka a poctivý včelý med.

Hlasovanie je možné na tomto weblinku  https://www.poctivepotraviny.sk/farma-uprimne

Janko Chládek, ktorý stojí za projektom Úprimne v minulosti spoluzakladal michalovský útulok a mnohí ho poznáte aj z charitatívnych akcií Happy Tails. “Na farme dbáme predovšetkým na wellfare nami chovaných zvierat, tak aby počas ich života poznali plnohodnotný život na slnku a zelenej tráve” odpovedal na otázku, v čom si myslí, že je ich farma iná. “Spoločne s ďalšími mladými farmármi pripravujeme naozaj poctivé farmárske trhovisko priamo v centre Michaloviec, kde budú mať možnosť predávať svoju nadprodukciu aj bežní záhradkári, mladí farmári, ale aj dôchodcovia. Vedeli ste napríklad, že sa v Michalovciach pestuje mak ale aj cesnak?” A práve týmto ľudom by chcel projekt Úprimne ponúknuť zaujimavý a nízkorozpočtový priestor pre predaj ich lokálnych potravín. Predbežne by ho chceli uviesť do prevádzky na jar 2018. 

Viac informácií o farme získate na ich webovej stranke www.uprimne.sk alebo na ich novom videoblogu na YouTube.

Michalovčania, podporme týchto mladých krajanov jednodychým LIKEom, keďže na Zemplíne sú to jedné z mála lastovičiek, ktoré sa po návrate do Michaloviec snažia zmeniť to staré známe – dnes sa to už nevyplatí. Farmárčenie v malom je drobčia a náročná práca a preto od nás dostávajú veľký LIKE. Držte sa!

Zverejnené: 29.09.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov