MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu


Autodiely Michalovce - Pytón

Cyklisti, bežci, inline korčuliari, ale aj turisti a milovníci prechádzok roky márne čakajú na to, kým sa kompetentní zobudia.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Stará cesta, ktorá vedie z Michaloviec popri lesoparku Biela hora až do rekreačnej oblasti  Prímestská na Zemplínskej šírave je ideálnym miestom na podporu športu a turizmu. Približne 3-kilometrový úsek medzi Michalovcami a Šíravou si obľúbili najmä mnohí rekreační bežci a cyklisti. Z mesta sa dostanú mimo frekventovanej a štvorprúdovej cesty až na Šíravu. Z roka na rok narastá počet ľudí, ktorí namiesto vysedávania pred televízorom preferujú pohyb a zdravý životný štýl. Cesta tiahnuca sa popri Bielej hore je ideálnym miestom, ako za pár minút vypadnúť z mesta a presunúť sa na Prímestskú oblasť k brehom Šíravy bez toho, aby ste  fetovali výfukové plyny z áut, ktoré uháňajú po štvorprúdovej ceste.  Problém je v tom, že cesta je z roka na rok čoraz v horšom stave. Od Michaloviec až po Prímestskú oblasť sme narátali takmer 100 výtlkov a výmoľov!!!

Niektoré sú široké viac ako 1,5 metra a hlboké 10 centimetrov.

 

Preto ma doslova naštvalo, keď na tejto ceste osadili novú tabuľu - značku, ktorá upozorňuje, že o 0,4 kilometra začína cyklotrasa. Okolo tabule  sú pritom samé jamy. Tabule financoval Košický samosprávny kraj. Tomu sa naozaj povie podpora a rozvoj cyklotrás a turizmu. Kompetentní si môžu urobiť čiarku, že tabuľa je osadená a úloha splnená. Už len treba dúfať, že sa cyklisti po tom tankodrome, ktorý vedie z Michaloviec na Prímestskú oblasť nezrania a na tú vytúženú cyklotrasu aj dostanú.

Váš bežec

Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1592.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1593.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1594.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1595.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1596.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1597.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1600.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1601.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1602.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1604.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1605.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1606.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1608.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1611.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1613.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1614.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1616.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1617.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1620.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1621.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1622.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1623.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1625.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1626.JPG Myslím si - ŠÍRAVA: Toto je výsmech a nie podpora športu turizmu - DSC_1628.JPG
Zverejnené: 22.10.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov