MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Zaujímavý nápad z Kanady poteší aj slovenských vodičov


Autodiely Michalovce - Pytón

Tesniaca výplň do auta zabráni, aby ste strácali veci pod sedačkou.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Jednou z mnohých príčin dopravných nehôd na cestách sú i veci zapadnuté medzi sedadlom vodiča a rýchlostnou pákou. V snahe nájsť spadnutý mobil či peňaženku dochádza u vodiča k strate pozornosti, ktorá môže viesť k nešťastiu. V Kanade nedávno objavili spôsob, ako týmto situáciám predísť – ide o jednoduché riešenie, ktoré dorazilo už aj na Slovensko.

Riešenie z Kanady si vyslúžilo i cenu Nápad roka

Problém s prázdnym priestorom medzi sedadlom a doskou s riadiacou pákou majú hlavne staršie typy vozidiel. „Pri starších modeloch áut dochádza k situácii, kedy zapadnutú vec nie je ľahké z daného priestoru vybrať. Pri novších typoch automobilov je interiérové vybavenie v tejto časti vozidla riešené oveľa racionálnejšie, mobil či kľúče vám spadnú za sedadlo vodiča či spolujazdca,“ konštatuje skúsený automechanik Michal Tomčík.

V Kanade však objavili jednoduchý spôsob ako zaistiť, aby veci nezapadali vôbec. Ide o takzvaný vymedzovač – tesniacu výplň, ktorá sa vkladá medzi sedadlo a panel s pákou. Tá zabraňuje strate vecí pod sedadlom. Toto jednoduché, no praktické riešenie získalo vlani i cenu Nápad roka. Okrem Kanady je populárny i v európskych krajinách, napríklad v Holandsku, na Slovensku je však vymedzovač novinkou.


Zatiaľ len cez e-shop

Jediným dodávateľom tesniacej výplne u nás je Martin Tóth. „Vymedzovač je praktická pomôcka z molytánovej elastickej výplne a kvalitnej syntetickej kože. Distribuujeme ho v troch farebných prevedeniach – v čiernej, hnedej a béžovej farbe,“ upresňuje Štefan a dodáva, že zatiaľ sa stretol len s pozitívnymi ohlasmi od zákazníkov. „Je to veľmi jednoduché a praktické riešenie bežného problému každého vodiča, navyše za dostupnú cenu,“ konštatoval.

Tesniacu výplň majú slovenskí vodiči možnosť získať len prostredníctvom e-shopu http://www.vymedzovac.sk/, kde sa nachádza i videopostup, ako vymedzovač do auta správne aplikovať. Kamennú predajňu sa Štefan zatiaľ otvoriť nechystá.


Inzercia


Zverejnené: 25.07.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov