MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


MICHALOVCE: Syráreň Bel Slovensko a.s. zamestnala 60 nových ľudí


Výrobcovia mlieka na východe SR majú dôvod na optimizmus. Jeden z najväčších zamestnávateľov na Zemplíne, Syráreň Bel Slovensko a.s., rozširuje výrobu. Viac práce znamená ďalšie pracovné miesta a väčšiu podporu domácich dodávateľov.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!„Závod Syráreň Bel Slovensko a.s. v Michalovciach investoval na prelome rokov 2011 a 2012 do rozširovania výrobných kapacít a do zvýšenia efektívnosti energetického hospodárstva 2,5 mil. eur,“ hovorí jeho riaditeľ Ing. Martin Buršák. Pre okres Michalovce s aktuálne viac ako 23 percentnou nezamestnanosťou je to dobrá správa. Spoločnosť Syráreň Bel Slovensko a.s. (bývalý Zempmilk) prijala začiatkom roka 60 nových zamestnancov. Spolu tak v súčasnosti firma priamo zamestnáva 570 ľudí.


Fabrika rozširuje výrobu hlavne kvôli zvyšujúcemu sa dopytu brandovej značky materskej spoločnosti Fromageries Bel vo Francúzsku. „Výrobu syrov Mini Babybel plánujeme zvýšiť tento rok na takmer dvojnásobok – z troch na viac ako päť tisíc ton. Závod v Michalovciach je po Francúzsku a USA jediný, kto tento luxusný syr vyrába. Takmer 100% tejto špeciálnej výroby vyvážame,“ dodáva M. Buršák. Ďalších 400 zamestnancov podporuje Syráreň Bel sekundárne – ako dodávateľov mlieka, s ktorými má firma uzatvorené zmluvy na každý kvartálny rok (od apríla do apríla). Podľa riaditeľa nákupu mlieka Ing. Ladislava Buchláka takto spoločnosť podporila 42 subjektov z blízkeho okolia: „Je dôležité, aby boli dodávatelia pre firmu strategickými partnermi. Táto spolupráca garantuje ich rozvoj do budúcnosti.“ Ing. Zdeněk Janičkovič z Roľníckeho družstva Voľa spolupracuje s michalovskou syrárňou už viac ako 20 rokov. „Spolupráca je vysoko korektná. Sú to profesionáli. Mliečne odbytové združenie Michalovce denne dodáva syrárni 40-tisíc litrov mlieka,“ vysvetľuje Z. Janičkovič, predseda združenia.


Syráreň Bel v tomto roku rozbehla pilotný projekt Spoločenskej zodpovednosti (CSR) pre dodávateľov mlieka zameraný na edukáciu. Školeniami a inými vzdelávacími aktivitami pomáha zvyšovať odbornosť farmárov v otázkach kvality mlieka, nových foriem krmív či spôsobov ustajnenia dobytka.


Vo výrobe zriadila Syráreň Bel aj Chránenú dielňu, v ktorej pracuje 20 ľudí so zdravotným postihnutím rôzneho stupňa. Syráreň podporuje hendikepovaných aj iným spôsobom. Centru sociálnych služieb Zátišie v Osadnom dodáva mesačne 20 až 40 kilogramov odpadového vosku, z ktorého klienti centra vyrábajú sviečky s logom firmy. Tie následne závod Bel odkúpi a používa na prezentačné účely. Informovala Mgr. Veronika Cvengrošová, PR manažérka Communication House.


 TLAČOVÁ SPRÁVA

 Ilustračne foto: Syráreň Bel Slovensko a.s

Zverejnené: 06.03.2012
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov