MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


V Michalovciach začali búrať starý chirurgický pavilón, nahradí ho nová poliklinika


V areáli Nemocnice Svet zdravia Michalovce dnes začali búrať starý chirurgický pavilón. Na jeho mieste totiž vyrastie nová budova polikliniky, ktorá skoncentruje nemocničné ambulancie, poskytne zázemie pre zamestnancov a vytvorí aj priestor pre ďalšie pracoviská.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Ďalšia investícia prichádza rok po dostavbe novej michalovskej nemocnice. Všetky práce súvisiace s demoláciou by mali skončiť do polovice januára budúceho roku. „Tešíme sa, že rok po slávnostnom otvorení novej michalovskej nemocnice, sa môžeme pustiť do ďalšej práce. Tak, ako sme vlani avizovali, starý chirurgický pavilón nahradí nová budova polikliniky, ktorá poskytne neporovnateľne lepšie podmienky pre našich pacientov i zamestnancov,“ uviedol riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce Marián Haviernik.Prvé práce sa začali už v polovici októbra, kedy boli demontované napríklad okná či PVC krytiny, keďže tie nemôžu byť likvidované ako bežný stavebný odpad. Po odstrojení budovy sa dnes začína samotná asanácia objektu od horného poschodia po suterén.

„Keďže práce budú prebiehať za plnej prevádzky susediacej nemocnice, v prvom rade sa budeme snažiť minimalizovať hlučnosť a prašnosť. Všetky práce sa teda budú vykonávať s ohľadom na zachovanie komfortu a bezpečnosti našich pacientov. Táto fáza projektu je veľmi náročná, a preto by sme radi poprosili o zhovievavosť a trpezlivosť aj všetkých obyvateľov Michaloviec,“ zdôraznil riaditeľ.

Asanácia objektu bude trvať mesiac

Zvýšenú prašnosť by malo počas demolačných prác do značnej miery regulovať jednak vodné delo a tiež trysky na kropenie vodou pri práci, ktoré sú umiestnené na demolačnom stroji. Taktiež, búrací mechanizmus demontuje stavebné časti postupným rozoberaním demolačnými kliešťami, čo minimalizuje hlučnosť. „Aj vďaka tomu, že sme minulý rok postavili novú, modernú budovu nemocnice, kde sú samozrejmosťou plastové okná, vonkajšie žalúzie či vzduchotechnika, pacienti nebudú obťažovaní hlukom a prachom zo staveniska. Občasne môžu pocítiť len minimálne vibrácie,“ podotkol riaditeľ. Práce budú prebiehať od pondelka do soboty medzi 7.00 a 18.00 h. Asanácia objektu by mala trvať do polovice decembra, následne do polovice januára budúceho roku sa budú ešte odvážať posledné zvyšky stavebnej sute. Odpad bude odseparovaný a jeho betónová časť by mohla byť ešte po predrvení opätovne využitá na zásypy pri stavbe nového objektu.Búracie práce bude realizovať Demonta Košice, ktorá pred troma rokmi odstraňovala aj skelet nedostavaného pavilónu, na mieste ktorého dnes stojí nová michalovská nemocnica.

Nová budova v roku 2021

Nový pavilón polikliniky by mali začať stavať v polovici budúceho roku a jeho spustenie do prevádzky je naplánované na začiatok roku 2021. Navrhovaný objekt v tvare obdĺžnika budú tvoriť jedno podzemné a štyri nadzemné podlažia. Poliklinika bude zároveň prepojená s novou budovou nemocnice, a to dvojpodlažným spojovacím traktom.  Novopostavený objekt prioritne skoncentruje nemocničné ambulancie, ale aj poskytne zázemie pre zamestnancov a vytvorí priestor pre ďalšie pracoviská. Predbežná cena investície do výstavby budovy je vyše 5 miliónov eur bez DPH.

TS

ILUSTRACNE FOTO: TOM

 

Zverejnené: 16.11.2018
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov