MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Colníci odhalili státisíce cigariet v slnečnicových peletách


Autodiely Michalovce - Pytón

Na colnom hraničnom priechode v Čiernej nad Tisou odhalili colníci takmer 2 milióny kusov pašovaných cigariet ukrytých v peletách zo slnečnicových semien.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na takmer 300-tisíc eur. Na širokorozchodnej železničnej trati v Čiernej nad Tisou vykonávali colníci rutinnú kontrolu vlakovej súpravy vstupujúcej z Ukrajiny na Slovensko. Prepravca deklaroval vo väčšine vagónov dovoz železnej rudy a železorudných peliet, ako aj peliet zo slnečnicových semien a ďalšieho tovaru. Pri vykonávaní fyzickej kontroly tovaru vo vagónoch sondážnymi tyčami však narazili colníci na kartónové krabice zabalené v čiernych igelitových fóliách.

V jednom z vagónov, v ktorom mali byť prepravené slnečnicové pelety určené pre príjemcu na východe Slovenska sa nachádzalo 30 takzvaných bigbagov. V 10 z nich boli uložené pelety zo slnečnicových semien, vo zvyšných 20 bolo ukrytých 1 999 380 ks cigariet rôznych značiek. Všetky boli balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane a označené na spotrebiteľskom balení ukrajinskými kontrolnými známkami.

Bigbagy mali hmotnosť vyše 1 tony, preto manipulácia s tovarom od vyloženia až po dôkladnú kontrolu si vyžiadali náležitý čas. Colná kontrola sa tak predĺžila na viac ako 6 hodín. Finančný únik na cle a daniach bol vyčíslený na 296 499,79 eur. Prípad vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu colníci postúpili miestne príslušnému vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý vedie vyšetrovanie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru - zatiaľ voči neznámym páchateľom. V prípade preukázania viny sa páchateľ podľa trestného zákona potrestá odňatím slobody na tri až osem rokov. Informovala regionálna hovorkyňa Colného úradu Michalovce Klára Baloghová.

 

FOTO: CÚ

 

Zverejnené: 25.01.2018
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov