MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


V michalovskej pôrodnici sa vlani narodila takmer tisícka detí


V nemocnici Svet zdravia Michalovce sa počas minulého roka narodilo 966 detí.  Chlapcov prišlo na svet viac ako dievčat a osem mamičiek si domov z nemocnice odnieslo dvojičky.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!„V porovnaní s predchádzajúcim rokom si michalovská pôrodnica udržala svoje čísla pôrodnosti. Zatiaľ čo v roku 2016 sa v nej uskutočnilo 967 pôrodov, v minulom roku ich bolo 958,“ hovorí primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia MUDr. Stanislav Filkor.Chlapcov sa narodilo o 49 viac ako dievčat. Medzi najčastejšie dievčenské mená, aké rodičia v Michalovciach dávali svojim novorodencom, patrili  Natália, Ema a Sofia. U chlapcov dominovali mená Nikolas, Matias a Patrik.

Pôrodné izby

Michalovská pôrodnica prešla koncom minulého roka zásadnou zmenou. Presťahovala sa totiž do novopostavenej budovy nemocnice, ktorú v Michalovciach slávnostne otvorili koncom novembra 2017. V nemocnici novej generácie pôrodné sály či boxy nahradili štyri moderné pôrodné izby hotelového štandardu, kde prebieha celý pôrod. Rodička sa tak nemusí nikam presúvať a izba poskytuje mamičkám komfortné a intímne prostredie. Na pôrod sa tiež môže pripravovať za prítomnosti blízkych osôb, či už partnera, matky alebo duly. „Aj vďaka tomuto novému komfortu, ktorý pacientky veľmi pozitívne ocenili, by sme radi uvítali v našej pôrodnici čo najviac rodičiek nielen z Michaloviec, ale aj z okolia a hranicu tisíc pôrodov za rok prekročili,“ podotkol primár. Novinkou v michalovskej pôrodnici sú nadštandardné izby s vlastnou chladničkou, rýchlovarnou kanvicou a možnosťou ubytovania ďalšej sprevádzajúcej osoby. Nemocnica čoskoro pre budúce mamičky pripraví aj uvítacie balíčky.

 Predpôrodná príprava a individuálny pôrodný plán

V michalovskej nemocnici si rodičky môžu naplánovať pôrod podľa svojich predstáv, spolu so zdravotníckym personálom majú totiž možnosť vytvoriť si individuálny pôrodný plán. Individuálne či skupinovo tiež môžu aj s oteckami absolvovať predpôrodnú prípravu. Naučia sa tak, ako sa napríklad správne stravovať v tehotenstve, pripraviť sa na pôrod či starať o novorodenca. Pôrodnica plánuje rozbehnúť i edukačné hodiny pre mamičky po pôrode na rôzne témy, napríklad ošetrovanie novorodenca, prevencia zápalov prsníkov alebo fyzická aktivita v šestonedelí. „Chceme tiež získavať čo najviac informácií o nových trendoch v pôrodníctve, ktoré by sme radi aplikovali v našej pôrodnici,“ dodal primár.

tlačová správa, Ilustračné FOTO: SVET ZDRAVIA

Zverejnené: 17.01.2018
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov