MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovčan prevážal v aute vyše tisíc dávok drogy


Autodiely Michalovce - Pytón

32-ročnému mužovi z Michaloviec hrozí 3 až 10 rokov za mrežami.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Úspešnú akciu zameranú na drogovú trestnú činnosť majú za sebou humenskí kriminalisti. V piatok popoludní zastavili policajti na križovatke ulíc Mierová a Tolstého v Humennom  osobné auto Renault Clio, v ktorom sa nachádzali 32 ročný Michalovčan a 34 ročný muž z obce Poruba pod Vihorlatom, okr. Michalovce. Počas vykonania osobnej prehliadky humenskí kriminalisti našli u Michalovčana okrem iných vecí aj plastové vrecko s obsahom bieleho kryštalického materiálu. Ten bol zaslaný na expertízu, pričom podľa predbežného výsledku Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ Košice sa jednalo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 17,97 g s priemerným 80,3% obsahom metamfetamínu, ktorý zodpovedá až 1429 jednotlivým dávkam drogy.

Michalovčan je podozrivý, že najmenej od septembra 2017 kupoval a ináč zadovažoval metamfetamín, ktorý v rôznych množstvách u seba prechovával a predával za rôzne sumy. Humenský vyšetrovateľ po zabezpečení potrebných dôkazov vzniesol v sobotu (13.1.2018) 32 ročnému mužovi z Michaloviec obvinenie pre zločin Nedovolená výroba omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby. Hrozí mu 3 až 10 rokov odňatia slobody.

Druhý podozrivý, 34 ročný muž z obce Poruba pod Vihorlatom, ktorý sa vo vozidle nachádzal ako vodič, pri osobnej prehliadke dobrovoľne vydal policajtom bielu kryštalickú látku. Aj v tomto prípade sa podľa expertízy jednalo o metamfetamín o celkovej hmotnosti 0,15 g s priemerným obsahom 79,5% obsahom metamfetamínu. Toto množstvo zodpovedá 3 až 12 jednotlivým dávkam drogy. Po vykonaní procesných úkonoch bol muž prepustený vyšetrovateľom so súhlasom prokurátora na slobodu a v jeho prípade bude vzhľadom na množstvo drogy vo veci ďalej konať Obvodné oddelenie PZ Humenné.  Informovala prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

 

FOTO: POLICIA

Zverejnené: 16.01.2018
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov