MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Veľký úspech Michalovskej kapely


Najstaršia slovenská autorská pesničková súťaž Košický zlatý poklad už pozná tohtoročných víťazov.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Rozhodlo sa o nich v sobotu 14. októbra večer v košickom Kulturparku. Do 33. ročníka Košického zlatého pokladu sa prihlásilo 140 piesní. Michalovská kapela LADIES & GENITALS so skladbou „Sladké časy mám pred sebou“ autorov Jordána Doriča a Milan Hredzáka obsadila v súťažnej konkurencii 12 finalistov fantastickú striebornú priečku. Kapela funguje druhý rok a momentálne a stále zloženie kapely je nasledovné: Jordán Dorič – gitara,spev; Michal Rybnický – gitara, spev; Samuel Perunko – basgitara, spev; Milan Hredzák – bicie nástroje, vokály.

Kapelu sme pre vás vyspovedali.

Popíšte nám Ladies & Genitals. Kto ste? Ako ste sa dali dokopy? Čo hráte? ...

Kapela vznikla na základe predošlého spoločného hrania jej členov vo viacerých kapelách (Hostel, Freedeggs, No Future, a pod.) s rozhodnutím venovať sa vyslovene vlastnej tvorbe a v snahe vytvoriť nové melodické, chytľavé skladby, ktoré by sa páčili nám, ale aj, pokiaľ možno, čo najviac ľuďom. Máme totiž pocit, že sa na Slovensku strašne "tlačí na pílku" a veci, ktoré sa produkujú a púšťajú v rádiách sú toho jasným dôkazom. Chýba im poriadny nápad a šťava, ale aj jednoduchosť. Preto sa snažíme vytvoriť skladby jednoduché, ale aby zároveň mali hlavu a pätu. Slovom, len také pesničky. V súčasnosti veľa skúšame, nahrávame, ale hlavne intenzívne koncertujeme, pokiaľ sa to dá zladiť s našou prácou. Ako jedinci už máme odohraté hodiny koncertov a to spolu aj osobitne. Sme z Michaloviec, teda v skutočnosti by sa dalo povedať, že každý z inej strany Zemplínskej Šíravy :) Cítíme sa ale stále byť Čechoslovákmi.

Aké sú Vaše pocity po obsadení striebornej priečky na KZP ?

Pocity sú určite výborné. Atmosféra celej súťaže nás veľmi milo prekvapila a takpovediac sme sa ňou nechali uniesť a doslova strhnúť. Keď sme vyšli na pódium a odohrali našu skladbu, nechali sme na pódiu úplne všetko a ľudia v sále nám to vrátili dvojnásobne. To, že sme skončili druhý bola len povestná „čerešnička na torte“. Veľmi nás to teší aj z toho dôvodu, že úroveň celého ročníka, ako aj ostatných interpretov bola na veľmi vysokej úrovni a preto nás to teší o to viac. A to, že sme boli druhý spomedzi 140 skupín, ktoré sa tento rok do súťaže prihlásili je podľa nás veľmi slušná vizitka. Ešte stále dostávame blahoprajmé sms-ky a správy na našu stránku, na ktoré sme ešte ani nestihli odpísať (ale určite odpíšeme – ĎAKUJEME!).

 

Aké sú vaše ďalšie plány? Čo od vás môžeme očakávať?

Plánov máme dosť a rozhodne neplánujeme zaspať na vavrínoch. Čo možno najskôr plánujeme dokončiť album. Taktiež v blízkej dobe plánujeme vydať videoklip k skladbe „Sladké časy mám pred sebou“. Plánujeme čo najviac koncertov aby sme boli v kontakte s našimi fanúšikmi a všetky naše skladby im odpálili priamo na koncertoch. Takže ak by sme to mali zhrnúť tak „makať, makať a makať“ ! Toto všetko bol len začiatok a takpovediac pomyselný „odrazový mostík“ . Takže od nás môžete čakať zaujímavé veci.

Pozdravujeme všetkých našich fanúšikov a ďakujeme za rozhovor. Ahojte !

Ing. Michal Rybnický  - Ladies & Genitals

Management & Booking

 

Zverejnené: 22.10.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov