MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovská kapela s jasným hlasom a čistou hlavou


Prinášame Vám to najpodstatnejšie z rozhovoru s členmi michalovskej kapely Ladies & Genitals, ktorý sa uskutočnil počas chladného rána v malej kaviarni na okraji Košíc.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!ADELA: Ahojte chlapci! Bola som s vami asi pred dvoma týždňami , kedy ste sa po prvýkrát postavili na pódium v tomto zložení . Pribudol k Vám nový frontman. Čo poviete na nových L&G? Ako k Vám Marty zapadol?

JORDÁN: Fuuu, no v pohode (smiech). Marty je živel, je to týpek s jasným hlasom a čistou hlavou. Hlavne vie, čo chce a cítiť to z jeho prejavu a spevu.

MILAN: Keď mi Jordán pred pár týždňami zavolal, že má speváka, tak som tej myšlienke  nebol veľmi naklonený a to som ani netušil kto je Marty, ale potom čo sa prvýkrát postavil u nás  v skúšobni pred mikrofón, hneď mi bolo jasné, že zapadne. Treba počuť.

Adela: Ešte sa trochu vrátim k zloženiu. Ako je vôbec možné, že ste sa ty, Jordán, a Milan dali znovu hudobne dokopy?

JORDÁN: S Milanom sme boli autorská dvojica ešte z čias Hostelu a je pravda, že sme sa nerozišli práve v najlepšom, ale naše cesty sa preťali približne pred pol rokom prirodzene, kedy sme si povedali, že opäť dáme dokopy kapelu. A výsledok je tu, je tu singel PRVÁ s michalovským zvukom, aký máme radi.

MILAN: Joro k tomu povedal asi všetko, čo mohol.

ADELA: Kde ste nahrávali singel a prečo sa volá PRVÁ. /daj ty SAMO/

SAMO: Singel sme nahrávali v štúdiu na Vinianskom Jazere / recordingstudio.sk:/. Sme veľmi spokojní so zvukom, je veľmi prirodzený, mäkký a je tam veľmi pokojné prostredie, ktoré každý pri nahrávaní potrebuje. A ešte jedna veľmi podstatná vec - Milan býva od štúdia asi 5 minút. Vieš, on stále všade mešká, takže sme si ani štúdio ďalej ani dovoliť nemohli. :))))))). Singel sa vola PRVÁ preto lebo tato vec bola hotová ako prvá. To je tak všetko.

ADELA: Čo ďalej chlapci? Ďalšie nahrávanie, koncerty a tak.

MILAN: Samozrejme, na albume pracujeme a ak sa podarí, na jeseň, v zime  by mohol byť dokončený, ale pre nás to nie je prioritou. Vonku je teplo, idú festivaly, koncerty. Radšej si ideme zahrať von, ako by sme  sa teraz mali zatvoriť do štúdia.

ADELA: Kde sa opäť stretneme, chalani?

SAMO: Najbližšie sa stretneme na Šírave feste  2017 hneď na to na Fest Lucia baňa a Sobranskom Jarmoku   

ADELA: Držím palce! Ďakujem za rozhovor.

JORDÁN, SAMO: Ďakujeme aj my.  

FOTO: LG

 https://youtu.be/IyENlAOOvtc

https://www.facebook.com/ladiesngenitals/

Zverejnené: 07.07.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov