MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovčania nadávajú a majú pravdu


Mesto snehovú kalamitu nezvládlo, tvrdí novinár Milan Potocký. Po brodení v snehu sa teraz Michalovčania musia čľapkať vo vode.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Obyvatelia Michaloviec si doslova „vyžrali“ snehovú kalamitu dvakrát. Prvýkrát  keď napadal sneh, a teraz druhýkrát keď sa topí. „Je naozaj choré, ak snežilo len dva dni 12. a 13. januára a obyvatelia Michaloviec  pociťujú následky sneženia aj po troch týždňoch !!! Najprv sme sa na sídliskách nemohli dostať autami z parkovísk, hoci sme si auta odpratali, čo z toho, keď neboli odhrnuté mestské komunikácie. Potom sme viac ako týždeň po kalamite  mali problém zaparkovať pri mnohých mestských školách a škôlkach pretože mesto neodpratalo kopy snehu, ktoré boli pri cestách a chodníkoch. Nedôsledne odhrnuté  cesty a parkoviská  na sídliskách pripomínajú aj tri týždne po kalamite  tankodrómy, na ktorých si musíte dávať  pozor, aby ste na aute neutrhli  nápravu.  Michalovčania si „užívajú“ následky snehovej kalamity aj v týchto dňoch, keď sa začal topiť sneh, ktorý mesto nevyviezlo z centra Michaloviec . Teraz strpčuje život Michalovčanom v podobe kaluží a miestami až „jazier“,  ktorým  sa nedá vyhnúť na cestách aj chodníkoch. 

Dnes, keď som prechádzal mestom, ľutoval som starších ľudí, ktorí mali problém na zľadovatených chodníkoch udržať stabilitu. Mnohí pochopiteľne nadávali.  Samozrejme aj vodiči. Vystúpiť z auta na niektorých mestských parkoviskách bez toho, aby ste sa nenamočili bolo umenie.  Keď Michalovčania nadávajú, že kalamitu mesto absolútne nezvládlo tak majú pravdu.  Do rozpočtu Technických služieb prispievame každoročne všetci Michalovčania z našich daní sumou približne 2,7 milióna eur.  Je to dosť značná suma na to, aby technické služby zvládli následky 2-dňového sneženia.  Mesto sa nemôže vyhovárať ani na nedostatok financií na kúpu techniky, vozidiel, sypačov a odhrňovačov.  Ak za posledné roky a mesiace  rozpredávajú  poslanci a mesto náš spoločný majetok - mestské budovy a pozemky doslova ako na bežiacom páse, tak by sa z tých predajov mali nájsť aj peniaze na kúpu nových vozidiel a techniky, ktoré pomôžu s likvidáciou kalamity. Mesto napríklad pred pár mesiacmi predalo časť zimného štadióna pavilón „C“  za 103-tisíc eur, známu budovu v centre mesta Pod kopulou aj s pozemkom za 160-tisíc eur,  za právne služby  zaplatilo súkromnej právnickej kancelárii vyše 280-tisíc eur atď . Nehovoriac o tom, že mesto má dlhy za  približne 10 miliónov eur, ktoré splácame a budeme splácať všetci Michalovčania.  

S pozdravom Milan Potocký

Zvládlo podľa vás mesto Michalovce kalamitu, alebo nie ? Dajte nám vedieť

Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6062.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6064.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6065.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6069.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6071.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6072.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6081.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6082.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6084.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6085.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6086.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6087.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6091.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6093.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6094.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6095.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6118.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6120.JPG Samospráva - Michalovčania nadávajú a majú pravdu - DSC_6121.JPG
Zverejnené: 03.02.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov