MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


MICHALOVCE: Novou Kráľovnou detských čitateľov je Dominika Pehaničová


Autodiely Michalovce - Pytón

V Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach sa uskutočnila súťaž o najaktívnejšieho a najšikovanejšieho detského čitateľa Kráľ čitateľov 2016.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Kniha najväčší priateľ človeka od vynálezu kníhtlače patrí medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Kniha v dnešnej internetovej a uponáhľanej dobe si čoraz viac musí hľadať svoju cestu k mladým čitateľov konkurencii stále viac dokonalejších informačných technológii, ktoré nútia svojich používateľov k pasívnemu nasávaniu informácii. A je to na škodu pretože pri čítaní kníh sa dieťati rozvíja fantázia, cibrí pamäť , rozširuje slovná zásoba a vylepšuje komunikácia. Knižnice sa snažia realizovať podujatia zamerané na podporu čitateľskej gramotnosti detí a interaktívne stretnutia s knihou na podporu čítania s porozumením. V rámci 17.ročníka Týždňa slovenských knižníc vyhlásenou Slovenskou asociáciou knižníc sa v Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického v Michalovciach uskutočnila 4. marca súťaž o najaktívnejšieho a najšikovanejšieho detského čitateľa „Kráľ čitateľov 2016.“ Svoje vedomostné sily si zmeralo 12 kreatívnych detských čitateľov, ktorí si počas roka aktívne vypožičiavali knihy z detského oddelenia knižnice a zapájali sa do podujatí knižnice.

Súťažiaci preukázali svoje znalosti nielen v oblasti detskej literatúry, spisovateľov pre deti a mládež, orientácie v knižnici, ale aj svoju tvorivosť a šikovnosť. V závere podujatia mladí čitatelia získali cenné knižné dary a sladkú maškrtnú odmenu. Kráľom detských čitateľov 2016 môže byť len jeden, alebo jedna a tou sa stála tretiačka zo Základnej školy T.J. Moussona Michalovce Dominika Pehaničová. (ZK)


Zverejnené: 16.03.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov