MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


V Michalovciach zaznejú nádherné duchovné piesne


Už túto nedeľu sa v Bazilike Zoslania Ducha Svätého pri Kláštore redemptoristov v Michalovciach uskutoční 22. ročník regionálnej prehliadky cirkevných speváckych zborov.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Koniec novembra patrí v Michalovciach už tradične duchovnej piesni a zborovému spevu. Nie je tomu inak ani tento rok. Kláštor redemptoristov v Michalovciach, Zemplínske osvetové stredisko Michalovce – kultúrne zariadenie KSK a Rodina profesora Hlaváča pripravili 22. ročník regionálnej prehliadky cirkevných speváckych zborov. Na prehliadke sa predstaví 7 cirkevných speváckych zborov z michalovského a sobranského okresu: Zbor sv. Jozefa pri bazilike Sv. Ducha a Kláštore redemptoristov, Chrámový zbor sv. Vavrinca, Spevácka skupina radosť, Soli Deo Gloria - Spevokol reformovanej kresťanskej cirkvi, PENIÉL- cirkevný spevácky zbor ECAV, Zbor sv. Michala, Zbor sv. Rastislava pri Pravoslávnom chráme sv. Cyrila a Metoda. Aj tento rok sa prípravou prehliadky organizátori podujali prispieť k zvyšovaniu umeleckej a interpretačnej úrovne cirkevných speváckych zborov v regióne.  Prehliadka má ekumenický charakter.  Podujatie sa uskutoční 22. november 2015 o  14.00 hod.. Informovala Adela Vojnová zo Zemplínskeho osvetového strediska v Michalovciach.

„V životných situáciách je lepším radcom hudba ako človek, pretože ty sám nájdeš cestu v sebe, len s melódiou sa ponoríš do hĺbky svojej duše.“

Zverejnené: 19.11.2015
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov