MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Na dušičky bude na cestách viac policajtov


Opatrenia polície v súvislosti s blížiacim sa Sviatkom všetkých svätých a rady polície ako sa nestať obeťou zlodejov.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Opatrenia polície aj v doprave

Aj tento rok sa očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov, preto polícia prispeje k jeho bezproblémovému zvládnutiu. Policajti budú vykonávať zvýšený dohľad nad cestnou premávkou v dňoch 28. októbra až 2. novembra pred, počas aj po Sviatku všetkých svätých. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch.

Opatrenia polície v okolí cintorínov

 V týchto dňoch budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Treba počítať s väčším náporom aj na parkoviskách pri cintorínoch. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou. Pokiaľ cestujete autom,  nemalo by v ňom zostať nič hodnotné. Pri úprave hrobov nenechávajte veci bez dohľadu. To platí aj pri návšteve kostolov, kde pri chvíľke nepozornosti môžete prísť o kabát alebo kabelku.

Rovnako ostražití treba byť aj v hromadných dopravných prostriedkoch. Tí, ktorí dochádzajú za prácou sa možno chystajú predĺžiť si víkend. Čaká ich dlhá cesta domov, aby sviatočné dni trávili s rodinou a blízkymi. Ani na staniciach a počas cesty nezabúdajte na osobné veci. Aj krátkym zdriemnutím, či návštevou toalety sa môže kufor alebo bunda ocitnúť v rukách zlodejov.

Zlodeji vo všetkých prípadoch využívajú nepozornosť, neprehľadnosť situácie a preplnenú dopravu. Minulý rok sme v mesiaci november zaevidovali 129 vreckových krádeží, 30 okradnutých cestujúcich, dve krádeže na staniciach a takmer 400 krádeží vecí z áut. Krádežiam preto predchádzajme a veci majme stále pod dozorom. Najúčinnejšou prevenciou je nedať zlodejom príležitosť.

V prípade, že spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

Rady polície na záver:

- myslite na dostatočnú časovú rezervu, aby ste všetko stihli bez stresu

- pri jazde autom buďte opatrní a ohľaduplní, predvídajte

- zviditeľnite sa reflexnými prvkami a farebným oblečením

- riaďte sa pokynmi policajtov

- nedajte šancu zlodejom, nič si nenechávajte v aute či bez dozoru v cintoríne

- nenoste so sebou veľkú hotovosť a plaťte radšej kartou

- ak ste sa stali obeťou zlodejov, okamžite kontaktujte políciu

 

mjr. Ing. Denisa Baloghová -  hovorkyňa Prezídia PZ     

Ilustračné foto: TOM &POLICIA

Zverejnené: 28.10.2015
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov