MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


X. Ples Zemplínčanov u Mihaľovci


Účasť na plese nie je zo zákona povinná, ale dobrovoľná, tak musí byť skvelý, keď sa dožil 10 rokov.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Pretože Ples Zemplínčanov u Mihaľovci organizujú moji priatelia stalo sa, že ma opäť po pár rokoch požiadali, aby som napísal PR článok o tomto podujatí. Samozrejme, že som súhlasil. A to z týchto dôvodov: Som Zemplínčan, sú to moji priatelia, už som o tomto plese podobný článok písal, písanie mi vždy išlo a verbálne som predsa ľahko bravúrny. Zdalo by sa, že všetko do seba zapadá, navyše keď mi poslali všetky potrebné informácie, aby mi písanie išlo od ruky. Apropo, za čo im veľmi pekne ďakujem, veľmi pekne. Po ich prečítaní tupo pozerám na monitor a v duchu kričím „POMOC!“. Moja verbálna bravúra ma opustila bez rozlúčky a ja si s hrôzou uvedomujem, že tu niet o čom písať. Veď posúďte informácie, ktoré mi poskytli sami.


Mám písať o tom, že je to už 10. ročník a keďže účasť na plese nie je zo zákona povinná, ale dobrovoľná, tak musí byť skvelý, keď sa dožil 10 rokov .

Alebo zdôrazňovať, že 14.2.2015, 19:00 je naozaj skvelý termín, lebo dáva možnosť aj milencom osláviť plesovú sezónu a Deň sv. Valentína zároveň. To je postreh!

 


Alebo cena 30 eur. Mám písať, že je to dobrá cena. To predsa každý vie. Ruku na šerco chlopi, keľo raz sme u karčme zochabili vecej.

Možno naozaj treba napísať, ale len pre čerstvých prisťahovalcov a cudzích štátnych príslušníkov, že Zlatý bažant je podnik, ktorý spoločenské akcie vie robiť, inak by ich kalendár nebol zaplnený na dlhé mesiace dopredu.

Alebo je niekto kto nevie, že cimbalovka FS Zemplín a Bomba Band sú synonymá kvalitnej hudobnej produkcie? Ak áno, nehovorte o tom nikomu, inak budete vyzerať divne.

 


Alebo tombola. Každý rok je tam parádna tombola. Čo však o nej napísať inak než minulé roky? Infantilnú básničku? Tombola je taká vec, kúp si lístok vyhraješ.

 


Alebo ďalší bod programu a pomôcka pre mňa: Škola tanca. Ľudia, čo radi tancujú, chcú tancovať a prišli si zatancovať sa môžu čosi nové v tanci aj naučiť.

 

Má niekto niečo k tomu? Nie? Tak prejdeme na ďalší bod programu a síce úplná perla medzi mojimi pomôckami a programu. Program Folklórneho súboru Zemplín. To už je len téma na spracovanie. Predstavte si takú absurditu ako toto číta Ďoďo a hovorí: Haňo, budze tam i dajaki Zemplin vistupovac. Zemplin? hutori Haňa..hm...nepoznam. Dumaš, že to budze fajne? A Ďoďo na to: neznam.

Ďakujem pekne za taký kšeft, keď treba chváliť ples čo sa už 10. rok najlepšie chváli sám.

 

AUTOR: vlas

FOTO: L. Tirpak & Mgr. art. Miroslav Kisty

 


Zverejnené: 14.01.2015
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov