MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Mladí Michalovčania natočili pekné video o farnosti


Vysokoškoláci z farnosti v Michalovciach sa zapojili do súťaže amatérskych filmárov na televízii Lux s ich vlastným videom o Farnosti narodenia Panny Márie. Súťažia o priamy prenos nedeľnej svätej omše z výhernej farnosti. Za michalovské video môžu hlasovať všetci do 25. novembra na internetovej stránke televízie.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Miništranti a študenti z Rímskokatolíckej farnosti v Michalovciach natočili video opisujúce aktivity a úlohu farnosti. Podľa slov hlavného iniciátora videa, Dominika Tudoša, motiváciou bolo zviditeľniť farnosť po celom Slovensku. Dominik, študent geodézie na Technickej univerzite v Košiciach, má už s kamerou skúsenosti. Do tvorby videa zapojil kolegov zo svojej spoločnosti InfaustoProduction, ktorým sa prezentujú hlavne v Michalovciach: „ Pod týmto názvom sa ukrýva skupina mladých ľudí, vo väčšine študentov, ktorí tvoria audiovizuálne diela ako svoje hobby. Keď sme sa o súťaži dozvedeli, neváhali sme. Bola to výzva, ktorá môže okrem iného zase obohatiť aktivity farnosti. “Podmienkou účasti v súťaži amatérskych filmárov SAFi na Televízii LUX bolo natočiť krátky dokument o svojej farnosti v trvaní do 5 minút. S animáciami a grafikou Dominikovi  pomáhal aj Matej Poprenda, študent multimediálneho inžinierstva na Žilinskej univerzite. Michal Bercik, miništrant z kostola Najsvätejšieho Srdca Ježišovho na Stráňanoch, mal zase na starosti kameru a zvuk. Hudbu do videa skomponoval Ivan Andrašov, študent Vysokého učení technického v Brne.

Matej Poprenda hodnotí spoluprácu pohodovo, no priznáva, že čas bol obmedzený: „Nebolo to jednoduché. V Michalovciach som len cez víkendy, takže sme väčšinu práce robili v poslednom týždni.“ Chlapci na projekte pracovali dvadsať dní. „Som vďačný, že pán dekan a otec Peter tento nápad prijali a povzbudili nás,“ hovorí Dominik o spolupráci s farským dekanom Stanislavom Pavúkom a otcom Pallotínom Piotrom Lasotom, ktorých tiež do videa zapojil. Za videá je možné hlasovať do 25. novembra 2013. Po tomto dátume postúpia do finále dve videá s najvyšším počtom hlasov a jedno video o ktorom rozhodne odborná porota. Konečné vyhodnotenie a vyhlásenie víťaza sa uskutoční v predvečer sviatku sv. Mikuláša, vo štvrtok 5. decembra, v rámci relácie Doma je doma na TV LUX. Motiváciou pre hlasujúcich je možnosť vyhrať sedací vak a výherná farnosť získa natáčanie nedeľnej svätej omše v priamom prenose.

„Prosíme Michalovčanov, aby sa zapojili do hlasovania a podporili tým našu prácu ale samozrejme aj samotnú farnosť. Každý hlas sa počíta,“ zdôrazňuje Dominik.

Eva Spišáková

Ilustračné foto: TOM

Zverejnené: 23.11.2013
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov