MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Colníkom sa podarilo zaistiť 1,5 milióna kusov cigariet


Colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili pomocou skenovacieho zariadenia a služobného psa 1 540 000 kusov nelegálne dovezených cigariet ukrytých v zariadení na rezanie železa. Finančný únik na cle a daniach je 209 341,44 eur.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Dňa 6.8.2013 vo večerných hodinách colníci na hraničnom priechode Vyšné Nemecké kontrolovali na vstupe z Ukrajiny nákladné vozidlo, ktoré malo tranzitom prejsť cez Slovensko do Poľska. Ukrajinské vozidlo, ktoré prepravovalo zariadenie na rezanie železa, colníci podrobili kontrole skenovacím zariadením aj služobným psom.

Podozrenia colníkov a psa potvrdila dôkladná fyzická kontrola vozidla, ktorá odhalila v útrobách rezačky na železo 1 540 000 kusov (7 700 kartónov) cigariet.

Cigarety anglickej značky, všetky v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, balené v spotrebiteľskom balení po 20 kusov, boli označené ukrajinskými kontrolnými známkami.

Nelegálny dovoz 1 540 000 kusov cigariet, ktoré colníci na mieste zaistili, predstavuje finančný únik na cle a daniach vo výške 209 341,44 eur. Z toho len únik na spotrebnej dani je vo výške 140 140,00 eur.

Ukrajinský vodič kamiónu bol pre podozrenie zo spáchania trestného činu na mieste zadržaný.Colníci prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

V prípade preukázania viny zo spáchania zločinu pre porušenie predpisov o štátnych technických opatreniach na označovanie tovaru podľa ods. 1 a ods. 3 písm. a trestného zákona hrozí vodičovi odňatie slobody na dobu 3 až 8 rokov.

Informovala kpt. Ing. Klára Baloghová, regionálna hovorkyňa Colného úradu Michalovce.

Zverejnené: 07.08.2013
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov