MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Ako prežiť bezpečne predvianočné nákupy?


Čas Vianoc sa neúprosne blíži a s ním aj obdobie predvianočných nákupov. Zhon spojený s nákupmi však často využívajú aj zlodeji a podvodníci.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Michalovciach upozorňuje občanov, aby vo vlastnom záujme venovali zvýšenú pozornosť svojim dokladom, peňaženkám a nákupom. Na zníženie možných rizík spojených s nákupmi Vám ponúkame pár osvedčených rád:


  • pokiaľ je to možné, nenoste pri sebe väčší obnos peňazí. Ak už máte pri sebe viac peňazí, majte ich rozdelené,
  • vyhýbajte sa tlačenici a hlučným skupinkám, vreckári pracujú v skupinkách a často pri krádežiach využívajú deti,
  • tašky a  kabelky majte po ruke, nie prehodené na miestach, o ktorých nemáte prehľad,
  • buďte opatrní pri výbere peňazí z bankomatu, využívajte bankomaty v rušnejších častiach mesta, kartu si pripravte vopred, aby ste zbytočne nestrácali čas hľadaním. Keď vyberáte peniaze, pozorne sa poobzerajte okolo seba a overte si, či sa vo vašej blízkosti nepohybuje niekto podozrivý,
  • pokiaľ si potrebujete nechať vo vozidle odložené nákupy, nenechávajte ich vystavené všetkým na očiach, odložte ich podľa možnosti do batožinového priestoru alebo ich aspoň prikryte.

Dodržaním týchto zásad a upozornení je možné predísť rôznym situáciám, ktoré by mohli predvianočné nákupy a prípravy na Vianoce značne znepríjemniť.

 

Tlačová správa

 

Ilustračné foto: DEM

Zverejnené: 13.12.2011
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov