MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Reprezentácia kráľovnej čitateľov 2019 na Celoslovenskom sneme kráľov


Dominika Pehaničová reprezentovala naše mesto Michalovce a Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Kráľovná detských čitateľov 2019 Dominika Pehaničová sa 23. a  24 mája. 2019 zúčastnila Celoslovenského snemu kráľov čitateľov v Banskej Štiavnici. Dominika je zo 6.B ZŠ T. J. Moussona a reprezentovala naše mesto Michalovce a Zemplínsku knižnicu Gorazda Zvonického , ktorá je v zriaďovateľskej  pôsobnosti Košického samosprávneho kraja. Titul kráľovnej detských čitateľov získala v marci 2019 za aktívnu účasť na podujatiach ZKGZ, vedomosti v kvízovej časti súťaže a najviac prečítanej detskej literatúry.

Celoslovenský snem kráľov čitateľov v Banskej Štiavnici za podpory Fondu pre podporu umenia bol odmenou pre skutočných čitateľov a celoslovenskou prehliadkou toho najlepšieho, čo sa na Slovensku každoročne „urodí“ v našich knižniciach. Išlo o nesúťažné podujatie zamerané na podporu čítania čo najväčšieho počtu detí poukázaním na tých, ktorí aj v dnešnej technickej a elektronickej dobe objavia cestičky k čítaniu. Mestská knižnica Banská Štiavnica pre kráľov čitateľov pripravila bohatý kultúrny program, kde boli prijatí na radnici mesta, stretli sa so spisovateľom Ľubomírom Feldekom a pre širokú čitateľskú verejnosť priblížili svoje rodné mestá a čitateľské aktivity.

Králi a kráľovné navštívili množstvo kultúrnych, technických a literárnych pamiatok, zúčastnili sa Festivalu kumštu, remesla, zábavy na Starom zámku, kde boli pasovaní za kráľovských poslov dobrých správ pre čitateľskú verejnosť Slovenska s odovzdaním pamätnej listiny a zápisom do pamätnej knihy kráľov čitateľov. Súčasťou programu bol aj výstup na vrch Sitno s vytvorením kráľovského posolstva pre svojich rovesníkov Slovenska.

 

Mgr. Iveta Majvitorová

Zverejnené: 12.06.2019
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov