MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Dioptrické alebo slnečné okuliare by ste mali kupovať výhradne v očnej optike


V nešpecializovaných predajniach je to stále len doplnkový tovar a okuliare často nemajú požadované kvality.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Dioptrické alebo slnečné okuliare sa dnes dajú kúpiť takmer všade, dokonca aj v potravinách. Nájdeme ich v supermarketoch, lekárňach, drogériách, v rôznych stánkoch a podobne, no nie sú okuliare ako okuliare. V nešpecializovaných predajniach je to stále len doplnkový tovar a okuliare často nemajú požadované kvality. Slúžia skôr len ako doplnok imidžu. Dioptrické okuliare sú však v prvom rade zdravotnícka pomôcka a aj slnečné okuliare by mali oči hlavne chrániť.

Kúpa okuliarov na vlastnú päsť je hazard

Okuliare v supermarketoch alebo drogériách a pod. síce lákajú svojou výhodnou cenou, no pre zrak predstavujú hazard. Môžu spôsobovať bolesti hlavy a zraku naopak pohoršiť. Každý človek je individuálny, preto by ste si nemali okuliare kupovať svojpomocne, obzvlášť nie dioptrické. Aj keď by sa vám na prvý pohľad zdalo, že vám takéto okuliare pomáhajú, sami si nedokážete spraviť diagnostiku tak, ako odborný lekár. Oči sú najdôležitejší zmyslový orgán, preto by ste k tomu mali pristupovať zodpovedne a nešetriť na svojom zdraví. Platí to aj pri slnečných okuliaroch, ktorých hlavný účel je oči chrániť pred slnečným UV žiarením. Tmavé sklíčka všeobecne rozširujú očné zorničky a ak okuliare nemajú UV filter, prechádza cez nich ešte viac škodlivého žiarenia. Okuliare by ste preto mali kupovať len po odbornom vyšetrení a ideálne v špecializovanej očnej optike.

Prečo sa s kúpou okuliarov obrátiť na optiku?

Očná optika sa v prvom rade špecializuje na okuliare. Nepracujú v nej predavači, ale odborníci, ktorí dokážu adekvátne poradiť a odporučiť čo najlepšie riešenie. Zrejme najväčšou výhodou, hlavne pre zdravie je však to, že dioptrické okuliare z optiky sú vyhotovené na mieru nositeľa. Každé oči potrebujú iné okuliare a tak sa všeobecne neodporúča kupovať už hotové dioptrické okuliare. Všetky značky a modely okuliarov v optike sú navyše overené certifikátom. Nehovoriac o obrovskej variácii svetových značiek a rámov, farieb, či šošoviek v rôznych cenových kategóriách. Okuliare môžu byť aj imidžové, no v prvom radi majú oči chrániť a pomáhať im. Závisí len od preferencií nositeľa, či hľadá okuliare pre ich  účel, alebo aj ako módny a značkový doplnok.

Ak si teda nechcete uškodiť a hľadáte čo najvhodnejšie dioptrické alebo slnečné okuliare, obráťte sa na overenú očnú optiku, ako napr. IVIoptik. IVIoptik je Michalovská rodinná optika, ktorá je na trhu už viac ako 20 rokov. Svojim zákazníkom ponúkajú odborné poradenstvo, individuálny prístup a množstvo okuliarov a služieb, aké inde nenájdete. Majitelia sa pravidelne zúčastňujú Slovenských a svetových výstav a školení, pre čo najnovšie poznatky a trendy. Ako jedna z mála optík na Slovensku tiež ponúkajú nákup na splátky. Pre viac informácii navštívte web stránku IVIoptik alebo optiku priamo na prízemí polikliniky v Michalovciach.

text a foto: Contentpress

Zverejnené: 05.12.2018
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov