MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Do novej nemocnice v Michalovciach sa začali sťahovať prví pacienti


Autodiely Michalovce - Pytón

Raňajkovali ešte v starých priestoroch, no obed si už dopriali v nových izbách hotelového štandardu.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Do nemocnice novej generácie v Michalovciach, ktorú koncom novembra otvorila sieť nemocníc Svet zdravia, sa dnes začali sťahovať prví pacienti. V nových izbách v prvý deň ubytovali prvých 30 z nich. Každé oddelenie má na presťahovanie pacientov jeden deň. Ako prví sa dnes do novej budovy začali sťahovať pacienti pľúcneho a interného oddelenia, ktorí boli dosiaľ umiestnení v prenajatej budove nemocnice v časti Michalovce-Stráňany. Mnohým z nich pomohli zbaliť sa sestry, ktorých dnes do práce prišiel dvojnásobný počet ako zvyčajne. „Počas sťahovania sú totiž na oddeleniach dve pracovné zmeny. Jedna pripravovala pacientov na presťahovanie a sprevádzala ich pri presune, druhá ich prijímala v novej nemocnici,“ vysvetľuje Jana Čabráková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť v nemocnici Svet zdravia Michalovce. Pomôcť pacientom pri sťahovaní prišli i študenti zdravotníckej školy a aj lekári boli rozdelení medzi obe pracoviská. Prví sa z oddelení sťahovali chodiaci pacienti s doprovodom zdravotníkov, následne pacienti menej pohybliví a nakoniec imobilní pacienti. Medzi budovami ich prevážali sanitky. Každý pacient po prijatí na hospitalizáciu dostal náramok s čiarovým kódom, ktorý zabezpečí jeho jednoznačné označenie a identifikáciu. V novej budove prišiel prvých pacientov privítať aj riaditeľ nemocnice Vladimír Dvorový.

Každý má svoju presnú úlohu

Čabráková vysvetľuje, že sťahovaniu predchádzali viaceré školenia zamestnancov, pri ktorých sa oboznámili s priestormi nemocnice, s ovládaním výťahov, manipuláciou s posteľami či s novými technológiami, s ktorými budú v budúcnosti pracovať. „Sťahujeme veľkú nemocnicu so stovkami pacientov a množstvom prístrojov, zdravotníckej techniky, liekov či zdravotníckeho materiálu. Proces sme preto vopred presne nastavili a každému zamestnancovi jasne definovali konkrétne úlohy, aby sme zachovali bezpečnosť pacienta i plynulý prechod poskytovania zdravotnej starostlivosti z pôvodných priestorov do tých nových,“ dodáva Čabráková.

Spolu 300 pacientov

Sťahovanie bude prebiehať týždeň a postupne po jednotlivých oddeleniach a pracoviskách. Celkovo plánuje nemocnica presťahovať asi 300 pacientov, napríklad ešte z chirurgických, gynekologicko-pôrodníckych oddelení či z oddelení intenzívnej starostlivosti. Okrem nich prebieha v nemocnici aj sťahovanie zdravotníckeho personálu či prístrojového vybavenia.

Nemocnica novej generácie

Nová michalovská nemocnica, ktorú budovali viac ako 2,5 roka, má operačné sály so superčistým vzduchom, organizačnú štruktúru zloženú z klastrov, vyše 300 lôžok, centrálnu prípravovňu liekov, komfortné pôrodné izby či urgentný príjem s modernou triážou na triedenie pacientov, ktorých bezpečnosť zaručia čiarové kódy, a liečivé prostredie. Nemocnica bude fungovať podľa najmodernejších zahraničných štandardov, aj preto dostala prívlastok nemocnica novej generácie. Pre celé východné Slovensko sa má stať nadregionálnym centrom pre akútnu medicínu. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v rámci verejného zdravotného poistenia. Na budúci rok sa plánuje spustenie procesu výstavby nového pavilónu polikliniky. Táto časť má vzniknúť na pôde súčasného chirurgického pavilónu. Informoval Tomáš Kráľ – hovorca a komunikačný manažér Svet zdravia a.s.

FOTO: SVET ZDRAVIA

Zverejnené: 07.12.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov