MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


MICHALOVCE: Príďte ochutnať vianočné oblátky!


Otvorenie trhov je naplánované v piatok 8. decembra na desiatu hodinu dopoludnia pred radnicou.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Blížia sa najkrajšie sviatky roka – Vianoce. Tešia sa na ne malí aj veľkí. A mnohí si príchod Vianoc neodmysliteľne spájame s Vianočnými trhmi. Aj v tomto roku, tak ako po iné roky, máme pre obyvateľov aj návštevníkov nášho mesta pripravené dva dni predvianočných nákupov a vianočnej atmosféry. Otvorenie trhov je naplánované v piatok 8. decembra na desiatu hodinu dopoludnia pred radnicou. Hneď potom na tribúne vystúpi spevácka skupina Folklórneho súboru Zemplín s pásmom vianočných piesní. Podvečer o sedemnástej sa vo veľkej sále mestského kultúrneho strediska budú odovzdávať mestské ocenenia na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva. V programe sa predstaví LenART Quartet – sláčikové kvarteto z Košíc. V sobotu program Vianočných trhov pokračuje Benefičným koncertom pod záštitou primátora mesta Viliama Zahorčáka - Slovenské Vianoce s Božidarou Turzonovovou a Danubius Octet Singers.

Ale nie len kultúrne podujatia máme pre Vás pripravené. Počas oboch dní bude otvorená Ulička umeleckých remesiel, kde budú všetkým záujemcom 45 remeselníci ponúkať ručne robené sviečky z včelieho vosku, ručne šité šperky, šité vianočné dekorácie, vianočné vence a ikebany, výrobky z dreva, ručne tkané koberce, výrobky z medu, detské drevené hračky, vyšívané folklórne tričká, ručne háčkované veci, výrobky  s  dekupážou, medené šperky, cínované šperky aj keramiku.  A pre tých nákupov chtivých je pripravených takmer 120 predajných stánkov s oblečením, obuvou, bižutériou, vianočnými ozdobami a mnohým ďalším tovarom. Pre zasýtenie sa môžete pristaviť pri 15 občerstvovacích stánkoch, v ktorých si určite vyberie každý labužník to svoje. A na záver ešte jedna novinka – v tomto roku budeme po prvýkrát ponúkať návštevníkom Vianočných trhov voňavé vianočné oblátky. Budú sa piecť priamo pred očami návštevníkov a zapiť ich môžete vianočným punčom. Stánok nájdete určite podľa krásnej vône, ale ak náhodou nie – bude umiestnený pred vchodom do budovy MsKS. Príďte ochutnať vianočné oblátky a potešiť sa pravou predvianočnou atmosférou.

 Upozornenie k doprave: Od 7.12.2017 od 12:00 hod do 9.12.2017 do 24: 00 hod je vydané povolenie na uzávierku komunikácií Obchodnej, Dukliankej  a časti Ul. A. Markuša.

Tlačová správa

ILUSTRAČNÉ FOTO: TOM

 

Zverejnené: 05.12.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov