MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Firma Triad Services s.r.o. mestu za prenájom lesa nedlhuje


Autodiely Michalovce - Pytón

Informácia o tom, že súkromná firma Triad Services s.r.o. dlhuje Mestu Michalovce na nájomnom za les v Oreskom je nepravdivá.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!TRIAD SERVICES s.r.o. Mestu Michalovce na nájomnom za les v Oreskom nedlhuje. Informoval o tom na webovej stránke mesta primátor Viliam Zahorčák.  Uviedol, že dlh 30 000 € je súhrnná suma k 30.9.2015, ktorú evidovalo Mesto v tom čase, voči 16 subjektom, nájomníkom mestských pozemkov (mimochodom Triad services medzi nimi nie je). Nepravdivá je aj informácia o tom, že mesto si neuplatňuje v tomto prípade penále.

Ospravedlnenie

Za nepresnú a nepravdivú informáciu, ktorá sa týka dlhu a penále sa firme TRIAD SERVICES s.r.o., Mestu Michalovce, hlavnej kontrolórke a čitateľom ospravedlňujem. Uvedená nepresná informácia bola publikovaná na portáli www.michalovskespravy.sk 30.8.2017 v článku - Michalovce: Lesy Michalovčanov dostala dcéra primátorovho kamaráta. Vždy mám záujem a snažím sa overiť informácie, ktoré sa chystám publikovať. Tak to bolo aj v tomto prípade. Celému nedorozumeniu a nepresnosti sa mohlo predísť, ak by mi vedenie mesta a poslanci na rokovaní mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo 30.augusta 2017 udelili slovo, o ktoré som ich požiadal. Práve pred publikovaním tohto článku som chcel od primátora, hlavnej kontrolórky a oddelenia hospodárenia s majetkom odpoveď na otázky, ktoré sa týkajú spomínaného prenájmu lesa v Oreskom. Ak by mi vedenie mesta a mestskí poslanci udelili na rokovaní zastupiteľstva slovo, mesto mohlo priamo na rokovaní zastupiteľstva uviesť celú záležitosť na pravú mieru a nemuselo tak dôjsť k nepresnej a nepravdivej informácii.

Mylná informácia vznikla pri interpretovaní verejne dostupnej správy hlavnej kontrolórky o výsledkoch kontroly, ktorá bola predložená na rokovanie mestského zastupiteľstva 23.februára 2016. Časť správy pôsobila zavadzajúco pretože za bodom II. Nájomné zmluvy na prenájom pozemkov v k. ú. Oreské nasledoval hneď bod III. Platby za prenájom pozemkov k 30.9.2015. Z tejto správy nebolo zrejmé, že sa nejedná o pozemky v Oreskom. Z tejto správy nie je zrejmé, či sa nedoplatky týkajú len kontrolovaných subjektov alebo všetkých nájomcov pozemkov, ani za aké obdobie sú nedoplatky vykazované, akého počtu nájomcov sa týka ani s kým je potrebné dodatkom nájomné zmluvy ukončiť.

Ďakujem s pozdravom Milan Potocký

Zverejnené: 08.09.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov