MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


V Michalovciach čítali deťom známe osobnosti


Autodiely Michalovce - Pytón

Celé Slovensko číta deťom 2017. Zemplínska knižnica G. Zvonického v Michalovciach pozvala v rámci podujatia významných hostí, aby podporili čitateľskú gramotnosť detí a zároveň ich motivovali k čítaniu.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Celé Slovensko číta je názov projektu, kde patronát nad podujatím prevzal prezident SR Andrej Kiska. Do čítania, ktoré tohto roku prebiehalo od 5.- 9. júna 2017 sa zapojili knižnice, školy a iné organizácia po celej SR. Čítanie vytvára pre dieťa intimitu kedy je samo s hrdinami knihy a nikto neovplyvňuje jeho prežívanie. Zároveň rozvíja detskú fantáziu, predstavivosť a zlepšuje celý jeho verbálny prejav. U dieťaťa, ktoré veľa číta je predpoklad že je komunikatívne na vyššej úrovni, ľahšie sa vyjadruje a lepšie reprodukuje prečítaný text. Zemplínska knižnica Gorazda Zvonického v Michalovciach sa do projektu zapojila 9. júna 2017 , v rámci podujatia si pozvala významných hostí, aby podporili čitateľskú gramotnosť detí a zároveň ich motivovali k čítaniu. Cieľom akcie bolo prinavrátiť v dnešnej uponáhľanej dobe deti ku knihám, k ich kráse, nežnosti, farebným fantáziám, k návratu k sebe samým, k spoločne prežitým chvíľam s knihou v ruke.

Heslom zaujímavého a podnetného podujatia bolo: Čítajme deťom aspoň 20 minút denne! Hosťami programu bola Mgr. Valéria Kocúrová, riaditeľka ZŠ T. J. Moussona, Mgr. Štefan Korinok, riaditeľ CZŠ sv. Michala Michalovce, Iveta Burášová , učiteľka súkromnej umeleckej školy Talent-Um, Mgr. Marek Hrdinský, riaditeľ Domova sociálnych služieb Anima Michalovce , Slavomíra Pradová , dlhoročná pracovníčka detského oddelenia knižnice a Dominika Pehaničová kráľovná detských čitateľov pre rok 2017, žiačka ZŠ T.J.Moussona Michalovce. Kultúrny program pripravili žiačky Základnej umeleckej školy z Michaloviec pod vedením p. učiteľky Mileny Bančejovej. Programu sa zúčastnilo 87 detských čitateľov a klientov DSS Anima Michalovce.

Mgr. Iveta Majvitorová

Zverejnené: 26.06.2017
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov