MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Brutálna bitka v Michalovskom okrese. Mladíkovi zaťal sekerou do hlavy


Do michalovskej nemocnice bol prevezený 25-ročný muž, ktorý utrpel rezno-sečné rany v oblasti hlavy. Ďalší 36-ročný muž utrpel zranenie ruky.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!V Michalovskom okrese pre nezhody v osade zasahovali policajné hliadky, jedna osoba už čelí obvineniu. V pondelok (28.3.) podvečer pre nepokoje obyvateľov v osade v obci Vojany v Michalovskom okrese zasahovali policajné hliadky. Policajná hliadka z Veľkých Kapušian bola vyslaná do osady, kde malo dôjsť k nezhodám a bitke medzi miestnymi obyvateľmi. Na mieste sa nachádzalo asi 50 ľudí. Keďže vznikla dôvodná obava, že by mohlo dôjsť k hromadnému narušeniu verejného poriadku a k ohrozeniu života, zdravia a majetku osôb, boli na miesto vyslané ďalšie policajné hliadky. Medzi rodinnými príslušníkmi dvoch rodín došlo k hádke a následne k fyzickému útoku,  pri ktorom došlo k zraneniu dvoch osôb. Do michalovskej nemocnice bol prevezený 25-ročný muž, ktorý utrpel rezno-sečné rany v oblasti hlavy. Ďalší 36-ročný muž utrpel zranenie ruky s predbežnou dobou liečenia do 7 dní. Polícia v tejto súvislosti predviedla na útvar PZ 4 osoby.


Po vykonaní potrebných procesných úkonov vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu obvinil 16-ročného miestneho mladíka, ktorý pri jednom z rodinných domov počas vzájomných potýčok a hádok ostrou hranou sekery úmyselne zaťal 25-ročnému mužovi do oblasti tváre a čela. Podľa predbežnej lekárskej správy  sa z ťažkých zranení bude liečiť viac ako 6 týždňov. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ PZ zároveň spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvinenej osoby do väzby. Za tento obzvlášť závažný zločin hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na pätnásť až 20 rokov, mladistvej osobe sa trestná sadzba znižuje na polovicu

Michalovskí policajti v súčasnosti prešetrujú skutočnosti, za akých ku skutku došlo, aj vo vzťahu k druhému zranenému mužovi. Momentálne preverujú podozrenia zo spáchania trestných činov ublíženia na zdraví, nebezpečného vyhrážania a porušovania domovej slobody.  V súčasnosti polícia v Michalovciach vyhodnocuje účasť jednotlivcov na spáchaných trestných činoch a mieru zavinenia konkrétnych osôb tak, aby v prípadoch mohli byť vznesené obvinenia konkrétnym osobám. Ako príčina vzájomných útokov bolo zistené nadmerné alkoholické opojenie a riešenie dlhodobých sporov v rodine. Prítomnosťou policajných hliadok sa podarilo nastoliť právny poriadok a voči osobám nebol potrebný zákrok zo strany polície. Polícia situáciu v osade a okolí aj naďalej monitorovala, pričom k narušeniu verejného poriadku nedošlo. Informovala košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

 

Ilustračné foto: TOM

 

Zverejnené: 30.03.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov