MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovskí colníci odhalili na hranici nelegálny dovoz drog


Na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili colníci nelegálny dovoz 276 g sušiny, pravdepodobne kanabisu. Pokúsil sa ich previezť občan Ukrajiny vo vozidle s litovskými evidenčnými číslami.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Prípad podľa kompetencie prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach. Dňa 23.3.2016 vo večerných hodinách vstupovalo smerom z Ukrajiny na Slovensko cez colný hraničný priechod Vyšné Nemecké vozidlo s litovskými evidenčnými číslami so 4-člennou posádkou, ktorá sa preukázala ukrajinskými a maďarskými cestovnými dokladmi. 45-ročný ukrajinský vodič bol pri colnej kontrole zjavne nervózny. Na výzvu colníka, či dováža tovar podliehajúci colnej kontrole uviedol, že nedováža takýto tovar. Colník vzhľadom na podozrenie podrobil osobu dôkladnej colnej kontrole aj osobnej prehliadke, pri ktorej zistil, že na tele pod ošatením ukrývala vrecúško s neznámou sušinou rastliny pripomínajúcou kanabis v celkovej hmotnosti 276 g. Následne boli všetky osoby posádky vozidla podrobené dôkladnej kontrole vrátane osobnej prehliadky a vozidlo skontrolované služobným psom aj skenovacím zariadením. Ďalší nelegálne dovážaný tovar pri kontrole nebol nájdený. Na čiernom trhu s narkotikami sa hodnota uvedeného množstva tovaru v závislosti od kvality odhaduje do 3000 EUR a bolo by možné z neho vyhotoviť 500 až 1000 jednorazových dávok.


Voči vodičovi boli pri zaistení použité donucovacie prostriedky, k zraneniu osôb nedošlo. Pre podozrenie zo spáchania trestného činu prípad podľa kompetencie prevzali príslušníci odboru kriminálnej polície OR PZ Michalovce. Informovala hovorkyňa Colného úradi Michalovce Klára Baloghová.

FOTO: CÚ

Zverejnené: 24.03.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov