MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


V Michalovciach sa uskutočnia Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale


V dňoch od 1.-5. februára 2016 sa v Michalovciach uskutočnia v poradí už desiate Majstrovstvá Európy kňazov v halovom futbale.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Prvá myšlienka zjednotiť kňazov aj okolo futbalu sa zrodila v roku 2003 v Rakúsku, kde na pozvanie zareagovalo prvých osem kňazských družstiev z celej Európy. Odvtedy sa celkový počet rozrástol na dvojnásobok, teda na vlaňajších 16 tímov.  Hlavným cieľom týchto ME je cez šport priblížiť Cirkev a kňazov bližšie ľuďom a ukázať, že kresťanské hodnoty – hodnoty evanjelia sa dajú žiť v každej oblasti života aj v športe a osobitne vo futbale. Spočiatku sa ME konali každé dva roky, ale od roku 2011 sa konajú už každý rok.  Slovensko sa týchto Majstrovstiev zúčastňuje od roku 2009, kde v Portugalsku  prvýkrát reprezentovali kňazi aj našu  krajinu.  Ich najväčším úspechom bol rok 2013 v Slovinsku, kde obsadili  3. miesto.  Slovesnkú reprezentáciu tvoria kňazi  oboch obradov z troch biskupstiev: Košickej eparchie, Košickej arcidiecézy a Prešovskej archieparchie.  Tohtoročné jubilejné  10. Majstrovstvá sa uskutočnia v Michalovciach, ktorých hlavnými organizátormi sú Košická eparchia a Košická arcidiecéza, za výraznej podpory mesta Michalovce a obce Kaluža.   Program dvoch hracích dní v utorok 2.2. a štvrtok 4.2. v Michalovciach, bude v stredu 3.2. obohatený aj programom v  metropole východu  - Košiciach, ktoré sa v tomto roku pýšia titulom Európske mesto športu 2016.

30. decembra v bazilike Sv. Ducha v Michalovciach, pri otvorení Vianočného turnaja za účasti vladyku Milana Chautura CSsR, košického eparchu,  primátora mesta Michaloviec, Viliama Záhorčáka, a starostu obce Kaluža, Jána Čuchrána,  došlo aj k rozlosovaniu do jednotlivých štyroch  základných skupín, kde aj Slovensko spoznalo svojich súperov. Okrem favorizovaného a  šesťnásobného Majstra Európy z Poľska, sa Slovensko stretne v základných bojoch v skupine aj s kňazmi z  Čiernej Hory a  nováčikom v súťaži, kňazským družstvom z Českej republiky.  Srdečne pozývame všetkých na toto mimoriadne stretnutie!

 

A. Poľsko, Slovensko, Čierna Hora, Česko
B. Bosna a H., Maďarsko, Slovinsko, Rakúsko
C. Chorvátsko, Rumunsko, Bielorusko, Kazachstan
D. Portugalsko, Ukrajina, Taliansko, Albánsk

 

Autor: Karol Knap

 

Ilustračné foto: TOM

Zverejnené: 14.01.2016
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov