MICHALOVSKÉ SPRÁVY- VAŠE INTERNETOVÉ NOVINY
, meniny má , zajtra
lupa
domov


Michalovčania kráčali suchou nohou po Laborci


I keď bolo skoro celé Slovensko zaliaté dažďom aj s povodňami, členovia najstaršieho michalovského Klubu slovenských turistov Turista (NM KST T) www.kst-turista.sk sa na jedno z najstarších podujatí v klube už 33. ročník vybrali za rána zaliatí slnkom.

FOTO

Pripoj sa k nám na FaceBooku a buď vždy v obraze!Túra, ktorej úvod bol počas desaťročí aj v rôznych iných teritóriách regiónu sa teraz začala s rokmi najobľúbenejšieho miesta od mosta na Užhorodskej ulici v Michalovciach. Neveľká grupa na čele s druháčikom Tomáškom, vnukom jedného zo zakladajúcich členov NM KST T začala šliapať po predčasom pokosenej ochrannej hrádzi zvanej „tejteš“ v tienistých miestach po rannej rose ešte v mokrej tráve. Pohodová pár kilometrová chôdza stále na juh po ľavom brehu lemovanom obsypanými kríkmi šípok tým istým smerom žblnkotajúcej rieky s nebadaným klesaním v pokoji pomaličky ubiehala. Pri spätnom pohľade sa sem tam vynárali z okolitého porastu michalovské sídliská učupené pod neďalekým majestátnym Vihorlatom ožiareným koncoletným slniečkom. Krátke zastavenie pri umelo vytvorených perejách a už sú v obci Lastomír písomne podloženej od r. 1288.

Lokalita, v ktorej dnes sídli viac ako 1000 ľudí však bola osídlená už od pradávna. Perličkou tejto slovenskej obce sú štyri kostoly každý patriaci inej cirkvi ale aj pekne upravený dedinský informačný putač. Tradičné foto pri tanku, vojnovom pamätníku ako vďaka Sovietskej armáde za oslobodenie obce 26. 11. 1944 (v ten istý deň ako Michalovce) a ďalšiu peknú túru majú úspešne za sebou. Predzvesť jesene sa už blíži, no na počasí to ešte vôbec nie je badať (slnečno, 24 ºC, bezvetrie) o to viac organizátorov mrzí relatívne nízka účasť turistov.

 

Anton Hasák

predseda KST Turista Michalovce

Zverejnené: 15.09.2014
Zaujal Vás članok? Neváhajte a dajte mu svoj hlas. :Bazár autodielov